تالار گفتگو نسل جوان

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آموزش مهارت های زندگی , روابط اجتماعی , سبک زندگی , شبکه اجتماعی , خود باوری ,

مواضيع مماثلة

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

المواضيع الأخيرة

» روزنوشت های یک سینمایی تدوینگر
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime5/20/2012, 7:30 am من طرف semiramis

» and the oscar goes to ..
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime2/27/2012, 3:50 am من طرف Saint_T

» روز نوشت هاي يک تاتري دانشجووو
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime2/13/2012, 8:18 am من طرف semiramis

» ادامه...!!!
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime2/13/2012, 8:04 am من طرف semiramis

» آبِِی
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime2/13/2012, 8:02 am من طرف semiramis

»  5 راه براي اينکه بخنديد وقتي دنيا ميخواد که گريه کنيد‍!
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime12/4/2011, 8:30 am من طرف SMART

» کمی لبخند !
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime10/31/2011, 5:27 am من طرف Saint_T

» لطفا بدون داد زدن وارد شوید!!!!!!!!
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime10/24/2011, 8:30 am من طرف semiramis

» تخته آبي (14)
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime10/24/2011, 8:22 am من طرف semiramis

» رنگ هاي رفته دنيا
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime9/23/2011, 10:50 am من طرف Saint_T

» باد به صحرا زده از بوی تو دیوانه است
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime9/19/2011, 7:00 am من طرف Saint_T

» عجیب ترین ها در دنیا
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime9/8/2011, 8:29 am من طرف pamela1367

» اقدامات آمريکا مخوف... آب بازي(پاشي)...
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime8/23/2011, 8:16 am من طرف konstantin

» عجيب ترين جانوران زمين
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime8/21/2011, 3:04 pm من طرف linda119

» آيا ميدانيد و دانستني هاي جالب
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime8/17/2011, 6:48 am من طرف SMART

» پيام هاي مهرباني ( تولدت م ب ا ر ک .. )
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime8/11/2011, 5:04 am من طرف semiramis

» در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime8/6/2011, 6:57 pm من طرف SMART

» مشاعره
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime8/6/2011, 10:53 am من طرف panah

» چرا حال من بد است؟؟؟؟
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime8/5/2011, 5:46 am من طرف panah

» مطالبي خواندني از عجيب و غريب ترين مردان دنيا
    در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_icon_minitime7/21/2011, 7:28 am من طرف SMART

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى

تقویم تاریخ

كساني كه Online هستند

در مجموع 3 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 3 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 185 و در تاريخ 5/6/2011, 10:42 pm بوده است.

احصائيات

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 2470 في 819 موضوع

تعداد کاربران ثبت نام شده: 227

جديدترين کاربر ثبت نام شده: parvin

آب و هوا

4 مشترك

در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟

تصويت

رژيم غذائي شما کدام هست؟

[ 1 ]
      در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_vote_rcap25%در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_vote_lcap [25%] 
      [ 3 ]
      در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_vote_rcap75%در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ I_vote_lcap [75%] 

محموع راي ها: 4
      التصويت مغلق
      Admin
      Admin
      مدیر ارشد
      مدیر ارشد

ذكر خرداد (برج جوزا) متولد سال گربه
      تعداد پستها : 365
      اخلاق و برخورد : صميمي
      ویژگی مثبت : منتقد , خلاق , متفاوت , آيده اليست
      شخصیت‌های محبوب : داريوش اقبالي , مصدق , طالقاني ,عبدالکريم سروش
      حالت من : نامیدم

Character sheet
      1:
      در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ Left_bar_bleue0/0در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ Empty_bar_bleue  (0/0)

در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ Empty در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟

پست من طرف Admin 7/25/2008, 4:19 am

اما چرا برخي از افراد رژيم گياهخواري را برمي گزينند؟
      شايد مهمترين دليل آن تمايل به دريافت غذاي سالم تر ، ابراز مخالفت با سوء رفتار با حيوانات اهلي و صدمه زدن به محيط زيست باشد.
      رژيم گياهخواري به جلوگيري از سرطان ، بيماري هاي قلبي ، عدم افزايش فشار خون و عدم بازگشت ديابت کمک مي کند
      بارها و بارها شنيده ايم که مصرف کمتر گوشت احتمال حمله قلبي را تا 50 درصد کاهش مي دهد و رژيم غذايي يک وگان تا 90 درصد موجب تقليل آن مي شود. cyclops

همچنين رژيم غذايي گياهي احتمال بيماري هاي مربوط به اشريشيا کلي ( يک باکتري روده اي گرم منفي) و باکتري هايي را که اغلب طي بازرسي گوشت از آنها غفلت مي شود ، کاهش مي دهد. سالانه بسياري از افراد در اثر مصرف گوشت آلوده بيمار مي شوند. Suspect

گياهخواران معتقدند براي تهيه محصولات غذائي حيوانات را در بدترين شرائط نگهداري کرده،آنها را با آهن داغ مارک دار نموده و در نهايت بيرحمانه مي کشند. pale No Evil or Very Mad

تغديه نامناسب ، تزريق آنتي بيوتيک هاي مضر ، و وادار نمودن آنها به رشد سريع از ديگر موارد شرائط نگهداري اين حيوانات است.

رشد سريع فرصت کافي نمي دهد که اندام هاي حياتي آنها به اندازه رشد بدنشان برسد. اغلب در قفس ها محکم بسته شده اند و قادر به حرکت نيستند. از سوي ديگر استفاده روز افزون از حيوانات اهلي به محيط زيست صدمه وارد مي کند. scratch

اکنون گياهخواري بعنوان يک رژيم غذائي بيشتر از گذشته به جوامع راه يافته است.
      لازم به ذکر است که رژيم گياهخواري تنها به خوردن سالاد محدود نمي شود و از تنوع بسيار زيادي برخوردار بوده و از لحاظ کيفيت غذائي نيز اطمينان لازم را به مصرف کننده مي دهد.

Arrow flower
      بودا ، زرتشت ، فیثاغورث ، سقراط ، افلاطون ، مولانا و عطار نیشابوری از جمله افرادی هستند كه گیاهخوار بوده و به شاگردان و پیروان خود این شیوه را توصیه نموده اند. در ضمن تا یادم نرفته بگم که اندی هم گیاهخوار هست.

اين مطلب آخرين بار توسط Admin در 7/26/2008, 3:49 am ، و در مجموع 5 بار ويرايش شده است.
      Admin
      Admin
      مدیر ارشد
      مدیر ارشد

ذكر خرداد (برج جوزا) متولد سال گربه
      تعداد پستها : 365
      اخلاق و برخورد : صميمي
      ویژگی مثبت : منتقد , خلاق , متفاوت , آيده اليست
      شخصیت‌های محبوب : داريوش اقبالي , مصدق , طالقاني ,عبدالکريم سروش
      حالت من : نامیدم

Character sheet
      1:
      در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ Left_bar_bleue0/0در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ Empty_bar_bleue  (0/0)

در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ Empty رد: در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟

پست من طرف Admin 7/25/2008, 4:25 am

شروع گیاهخواری با تاریخ پیدایش انسان در روی زمین آغاز شده است . انسان های اولیه در جنگل های گرمسیری زندگی می کردند و خوراك آنها میوه درختان بود. اما به واسطه پیش آمدهای ناگهانی مانند زمین لرزه ، سیل و غیره به نواحی دیگری كوچ کردند و به تناسب تغییرات آب و هوایی و كمیاب شدن میوه ها و به علت گرسنگی مجبور شدند از گوشت جانورانی را كه برای دفاع از خود می كشتند بخورند و پس از كشف آتش این عادت را حفظ نمودند

انواع متفاوتي از گياهخواري وجود دارد که هريک منافع و البته مشکلات مربوط به خود را دارند.

گروه اول از سه روش عمده آن که رايج ترين آنهاست روش ovo-lacto مي باشد.

گياهخواران اوو – لاکتو هيچ گونه گوشتي (گوشت قرمز ، ماکيان ، غذاهاي دريايي) نمي خورند ، اما تخم مرغ و محصولات لبني را مصرف مي کنند.

گروه دوم به
      Lacto معروفند.

گياهخواران گروه لاکتو گوشت و تخم مرغ نمي خورند اما لبنيات را در برنامه غذائي خود دارند.
      آخرين گروه با سخت ترين رژيم غذائي ،
      Vegans هستند.

گياهخواران وگان، گوشت، تخم مرغ، لبنيات، غذاهاي حاوي محصولات جانبي حيواني و حتي عسل نمي خورند.

اين گروه حتي از محصولات چرمي، پشمي، پوست خرگوش، ابريشمي، يا هرگونه محصول بدست آمده از حيوانات استفاده نمي کنند.

علاوه بر اين افرادي هستند که ترجيح مي دهند گوشت قرمز نخورند اما از گوشت ماکيان و غذاهاي دريايي استفاده مي کنند.

از جمله گروهي بنام نيمه گياهخواران
      semi-vevetarian که محصولات لبني ، تخم مرغ ، مرغ و ماهي مصرف مي کنند اما گوشت ديگري نمي خورند.

گروه ديگري هم به نام پسکو
      pesco-vegetarian از فرآورده هاي لبني، تخم مرغ، و ماهي تغذيه مي کنند اما از انواع ديگر گوشت پرهيز مي كنند.

برخي گياهخواران رژيم ميوه خواري دارند (
      frutarians) که در واقع نوعي رژيم وگان است و در آن مصرف غذاهاي پخته به حداقل مي رسد و بيشتر از ميوه هاي خام ، خيار و گوجه ، و نيز از دانه ها استفاده مي شود.

اين گروه تنها ان دسته از خوراکيهاي گياهي راانتخاب مي کند که چيدن آنها منجر به مرگ گياه نشود. و بالاخره جوانه خواران (
      sproutarians) نيز در ميان اين گروه ديده مي شوند که عمدتا از جوانه ها، دانه ها ، و برنج تغذيه مي کنند.
      semiramis
      semiramis
      طلايدار
      طلايدار

تعداد پستها : 489
      حالت من : مهربونم

Character sheet
      1:

در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟ Empty رد: در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟

پست من طرف semiramis 7/25/2008, 4:36 am

من و مامانم 40 روز گیاه خواری گرفتیم واقعا حس خوبی داشتم. تو این 40 روز فقط دلم میخواست بستنی بخورم با وجود این که قبلش بستنی خور خوبی نبودم ولی نمیدونم چرا دلم فقط بستنی میخواست ؟ بعد از دوره ی 40 روزه هم رفتم بابا بستنی نیم کیلو بستنی خوردم
      Assassin
      Assassin
      کاربر نمونه
      کاربر نمونه

ذكر خرداد (برج جوزا) متولد سال موش
      تعداد پستها : 113
      اخلاق و برخورد : شاد
      ویژگی مثبت : خلاق باهوش
      شخصیت‌های محبوب : Brad Pit,Jason Statham,Rihanna,كيوان اذر,ندا, شجريان
      حالت من : ای نفسکش

پست من طرف Assassin 7/7/2010, 2:33 pm

گياه خواري الان به شكل مد در اومده خيليا واسه جلب توجه خودشونو گياه خوار نشون ميدن شايد اصلا اينجور نباشن كشتن حيوانات بده ولي كشتن جوونا واسشون مهم نيس از بحث شخصي بگذريم مصرف زياد گوشت قرمز خوب نيست و بهتره محدود بشه ولي بدن به تستوسترون نياز داره و تستوسترون هم با خوردن گوشت ساخته ميشه وبدون تستوسترون غضله سازي در بدن با مشكل مواجه ميشه و سوخت وساز كم ميشه احساس ارامش هم واسه اينه كه انرژي فرد پايين مياد. اكثر گياه خوارا اندام متناسبي ندارن يا چاقن يا لاغر.
      SMART
      SMART
      کاربر نمونه
      کاربر نمونه

ذكر تعداد پستها : 137
      اخلاق و برخورد : شاد-مهربان-احساساتي-متين-دلسوز
      علاقه‌مند به : اندي.باتيستا.خودم.
      حالت من : بی‌تفاوت

پست من طرف SMART 8/6/2011, 6:57 pm

در ضمن تا يادم نرفته بگم که اندي هم گياهخوار هست. اما من بازم گوشت دوست دارم خيلي حتي خامشو

مواضيع مماثلة

-

اكنون 5/19/2024, 4:11 pm ميباشد