تالار گفتگو نسل جوان

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آموزش مهارت های زندگی , روابط اجتماعی , سبک زندگی , شبکه اجتماعی , خود باوری ,

مواضيع مماثلة

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

المواضيع الأخيرة

» روزنوشت های یک سینمایی تدوینگر
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime5/20/2012, 7:30 am من طرف semiramis

» and the oscar goes to ..
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime2/27/2012, 3:50 am من طرف Saint_T

» روز نوشت هاي يک تاتري دانشجووو
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime2/13/2012, 8:18 am من طرف semiramis

» ادامه...!!!
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime2/13/2012, 8:04 am من طرف semiramis

» آبِِی
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime2/13/2012, 8:02 am من طرف semiramis

»  5 راه براي اينکه بخنديد وقتي دنيا ميخواد که گريه کنيد‍!
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime12/4/2011, 8:30 am من طرف SMART

» کمی لبخند !
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime10/31/2011, 5:27 am من طرف Saint_T

» لطفا بدون داد زدن وارد شوید!!!!!!!!
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime10/24/2011, 8:30 am من طرف semiramis

» تخته آبي (14)
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime10/24/2011, 8:22 am من طرف semiramis

» رنگ هاي رفته دنيا
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime9/23/2011, 10:50 am من طرف Saint_T

» باد به صحرا زده از بوی تو دیوانه است
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime9/19/2011, 7:00 am من طرف Saint_T

» عجیب ترین ها در دنیا
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime9/8/2011, 8:29 am من طرف pamela1367

» اقدامات آمريکا مخوف... آب بازي(پاشي)...
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime8/23/2011, 8:16 am من طرف konstantin

» عجيب ترين جانوران زمين
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime8/21/2011, 3:04 pm من طرف linda119

» آيا ميدانيد و دانستني هاي جالب
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime8/17/2011, 6:48 am من طرف SMART

» پيام هاي مهرباني ( تولدت م ب ا ر ک .. )
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime8/11/2011, 5:04 am من طرف semiramis

» در مورد رژيم گياهخواري چه مي دانيد ؟
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime8/6/2011, 6:57 pm من طرف SMART

» مشاعره
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime8/6/2011, 10:53 am من طرف panah

» چرا حال من بد است؟؟؟؟
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime8/5/2011, 5:46 am من طرف panah

» مطالبي خواندني از عجيب و غريب ترين مردان دنيا
    تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ I_icon_minitime7/21/2011, 7:28 am من طرف SMART

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى

تقویم تاریخ

كساني كه Online هستند

در مجموع 4 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 4 مهمان :: 1 روبوت الفهرسة في محركات البحث

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 185 و در تاريخ 5/6/2011, 10:42 pm بوده است.

احصائيات

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 2470 في 819 موضوع

تعداد کاربران ثبت نام شده: 227

جديدترين کاربر ثبت نام شده: parvin

آب و هوا

تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟

Admin
      Admin
      مدیر ارشد
      مدیر ارشد

ذكر خرداد (برج جوزا) متولد سال گربه
      تعداد پستها : 365
      اخلاق و برخورد : صميمي
      ویژگی مثبت : منتقد , خلاق , متفاوت , آيده اليست
      شخصیت‌های محبوب : داريوش اقبالي , مصدق , طالقاني ,عبدالکريم سروش
      حالت من : نامیدم

Character sheet
      1:
      تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ Left_bar_bleue0/0تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ Empty_bar_bleue  (0/0)

تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟ Empty تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟

پست من طرف Admin 8/22/2010, 3:23 pm

«60 ويژگي فرد مهرطلب »

مهرطلبي نوعي از انواع تيپ‌هاي شخصيت است که در فرهنگ ما به عنوان شخصيتي پسنديده و مورد تاييد شناخته شده و موجب گرفتاري و دشواري شده است. اگر بيش از نيمي از نشانه‌هاي زير را در خود پيدا مي‌کنيد دچار اين تيپ شخصيتي هستيد.
      تفاوت مهرباني و مهرطلبي چيست؟
      شخص مهرطلب:
      1 – نياز به تاييد و تصويب دائمي از سوي ديگران دارد.
      2- از قبول يا ردِ درخواست و انتظار ديگران ناراضي و ناراحت است و رنج مي برد. ( به درخواست بد و نامشروعِ ديگران، نه نمي‌تواند بگويد)
      3 – از مطالبه‌ي حق خود خجالت کشيده و سر باز مي‌زند. (گفتنِ اصلا قابلي نداره در مسائل مالي)
      4 – از مقاومتِ آشکار دوري مي‌کند. (غيبت دائمي و پشت سر راحت حرف مي‌زند ولي رودررو هرگز)
      5 – به راحتي اظهار عقيده نمي‌کند. (با ابهام حرف زدن و تغيير موضع سريع به محض مخالفت ديگران)
      6 - توهين را تحمل مي‌کند ولي مسخره‌شدن را برنمي‌تابد.
      7 – همه‌ي اعمال‌ش جهت جلبِ محبت ديگران است. (پيام مي‌دهد: من را خوب بدانيد و دوست داشته باشيد)
      8 – آدمي حسي و احساسي است. (فکور نيست، زود به او بر مي‌خورد)
      9 – در روابط اجتماعي‌اش مهر و کين را با هم دارد.
      10 – آدمي غصه‌خور و غمگين است. (روضه‌خواني از گذشته تخصص اوست)
      11- آدمي نااميد و مأيوس است.
      12 – بسيار پرتوقع است و از ديگران انتظار زيادي دارد.
      13 – هميشه بايد ديگران را متنبه و پشيمان ‌کند. (هميشه ديگران را به غلط‌کردن مي اندازد)
      14 – تصور مي‌کند به دنيا آمده تا احتياجات ديگران را برطرف کند. (فکر مي‌کند از اين طريق مهربان به نظر مي‌آيد)
      15 – براي خودش خسيس است ولي براي ديگران ولخرجي مي‌کند.(همه ي چيزهاي خوب براي مهمان است، بد براي خود)
      16 – هميشه دلش مي‌خواهد بهتر(مهربان‌تر، نجيب‌تر، پاک‌تر، مؤمن‌تر) باشد نه برتر(باهوش‌تر، پولدارتر)
      17 – ملاک خوب و بد، درست و غلط، مفيد و مضر بودن را قضاوت، گفته، حرف و نظرِ ديگران مي‌داند.
      18 – به گونه‌اي پنهاني حسود است.
      19 – احساس حقارت و کمتر و پايين‌تر و بدتر از ديگران بودن دارد.(لغات خاک‌توسري و بدبختي فراوان در ادبياتِ او)
      20 – اهميتِ بسياري به احترام مي‌دهد. (بالاتر و پايين‌تر بودن آدم‌ها نسبت به هم) دلش به احترامات خوش است
      21 – اساس کارِ او اطاعت است. فرمانده و فرمانبردار است.
      22 –فردي وابسته است. (1-نيازهاي خودش را از طريق ديگران و ديگران از طريقِ خودش برطرف مي‌کند. محتاج ديگران است و ديگران را محتاج به خود نگه مي‌دارد، 2-احساس و انديشه‌ي خود را مرتبط و همانند ديگران مي‌داند و استقلال فکري ندارد)
      23 – احساس تقصير و گناه مي‌کند و به ديگران هم القا مي‌کند. (انگشت اتهام به سوي ديگران دارد و هميشه مقصر ديگرانند)
      24 – هميشه در حالِ معذرت‌خواهي است حتي وقتي ديگران مقصرند.(هميشه بدهکارِ ديگران است)
      25 – معتقد است لذت‌خواهي برابر با خودخواهي است. (به دنبال شادي و لذت نيست)
      26 – مواظبت و مراقبت از خودش را خودخواهي مي‌داند.( از برچسب خودخواهي بيزار است)
      27 – هميشه بايد وجودش مفيد و مثمرثمر باشد. (مي‌خواهد ديگران را طلب کار کند و بدهکار و مفت خور نباشد)
      28 – وجودش پر از شرم و خجالت است. ( براي فرار از شرم، عادت و اعتياد پنهان دارد)
      29 – موجودي تنها است. (بي‌کس است. من بدم تو بدي و نتيجه‌ي رابطه هم بد است) دلا خو کن به تنهايي که از تن‌ها بلا خيزد. با همه‌ي افراد مشکل و مسئله دارد.
      30 – از خودنمايي، بيزار است.
      31 - مظلوم و مظلوم‌نما است.
      32 – معتقد است که عاشقِ ‌مردم است.(تشنه‌ي محبت مردم است)
      33 – اهلِ تملق و اغراق است.
      34 – عضو حزبِ باد است.
      35 – همواره آماده است که ببازد. ( نمي‌خواهد با برد مخاطب را ناراحت کنه)
      36 – هميشه يادِ‌ ديگران مي‌کند. ( هميشه بايد جاي‌ِ ديگران را خالي کند)
      37 – از همه‌چيز ناراضي است.
      38 – عشق از نظر او به معني تسليمِ کامل است.
      39 – معتقد به تحمل و گذشت و فداکاري است.
      40 – از ضعف و ضعيفي لذت مي‌برد.
      41 – ميل به تکرار دارد و از تغيير و تنوع بيزار است. (شرايطِ بدِ شناخته شده را به شرايط خوبِ ناشناخته ترجيح مي‌دهد)
      42 – براي ديگران زندگي مي‌کند نه براي خود. ( از زندگي خود فرار ميکند . هرکس مي‌خواهي باش ولي خودت نباش)
      آبرو(نظر و قضاوت ديگران درباره‌اش) براي او بسيار مهم است.
      43 – بسيار مبادي آداب است.
      44 – ظاهري آرام دارد ولي در درون به هم ريخته است.
      45 – اهل تظاهر و تعارف است.
      46 – به موضوع قدرداني و قدرشناسي اهميتِ فراوان مي‌دهد.
      47 – براي خودش و ديگران محدوديت و محروميت ايجاد مي‌کند.
      48 – اهل قضاوت و پيش‌داوري است.
      49 – غرورش را به صورت تواضع و فروتني نشان مي‌دهد.
      50 – اهلِ شعاردادن‌هاي بي‌شعور است.
      51 – آدمِ وظيفه‌شناسي است(آنچه از بيرون تحميل مي‌شود) ولي مسئول نيست(آنچه از درون تحميل مي‌شود)
      52 – به جاي تعهد و مسئوليت، دنبالِ رسالت است و منتظرِ ‌ناجي.
      53 – آدمي با بارِ خرافي و مذهبي است ولي سياسي نيست.
      54 – هميشه مي‌خواهد نجات‌دهنده باشد.
      55 – فاميل را خوب و دوست مي‌داند و غريبه را بد و دشمن.
      56 – آغازگرِ ‌خوبي است ولي تمام‌کننده‌ نيست.
      57 – اهلِ قضا و قدر و سرنوشت و تقدير است.
      58 – مضطرب و نگران است.
      59 – حالات خفيف افسردگي دارد.
      60 – خشمگين و عصباني است.
      ———————————————-
      اين نوشته خلاصه‌اي از سخنراني دکتر فرهنگ هلاکويي پيرامون مهرطلبي است.

مواضيع مماثلة

-

اكنون 5/19/2024, 3:00 pm ميباشد